Logo Waste Buyer
خرید ضایعات مس

خرید پرسودترین ضایعات مس

مس یکی از گرانبهاترین فلزاتی است که در طبیعت موجود است و با استفاده از آن محصولات زیادی ساخته می شود. برای اینکه مس از منابع مربوطه استخراج شود و به کارخانه ها برای تولید محصولات برسد راه پر فراز و نشیبی را طی می کند و این مسیر بی شک هزینه بردار است. تاریخ مصرف محصولاتی که با استفاده از مس ساخته می شوند روزی به پایان می رسد و باید آنها را از چرخه خارج کرد. به همین دلیل، مسئله خرید ضایعات مس مطرح می گردد. با خرید انواع ضایعات مس این فلز گرانبها وارد چرخه بازیافت می شود و این مسئله به تقویت پایه های اقتصادی کشور کمک می کند.

ضایعات مس انواع مختلفی دارد و می تواند به صورت ظروف مسی، لوله ها، ضایعات مس مخابراتی، ضایعات ضخیم مس و قطعات و همچنین کابل های سیم، سیم و کابل های روکش دار و … باشد. ضایعات به دو شکل مس جدید و قدیمی وجود دارد. ضایعات مس جدید تولید شده توسط ضایعات تولید می شود و دارای رنگ قرمز روشن مس است. همچنین درجه خلوص بالایی دارد و از نظر ماهیت آن نیز گران تر است. برخی نیز در قسمت های زنگ زده به دلیل وجود اکسید مس سبز هستند و درجه خلوص کمتری دارند و البته قیمت پایین تری نیز خواهند داشت. می توانید رنگ روشن را با کمی خراش روی مس فرسوده مشاهده کنید. این دو نوع ضایعات پس از فروش بازیافت می شوند و برای ساخت ابزار و وسایل مسی مورد استفاده قرار می گیرند. خرید ضایعات قلهک

اما برای فروش ضایعات مس باید چه کرد؟ تا به حال می توانستید ضایعات مس را بصورت خرده فروشی به وانت های ضایعات بفروشید. برای مقادیر زیاد مجبورید مس خود را در سایت ها تبلیغ کنید و باز هم مشخص نیست که آیا می توانید آن را به قیمت معتبر به یک شخص معتبر بفروشید یا خیر. همچنین می توانید مس خود را به انبارهای ضایعات نیز بفروشید. در این مقاله می خواهیم در مورد خرید انواع ضایعات مس مطالبی را عنوان کنیم.

انواع ضایعات مس

می دانیم پس از فولاد، مس دارای بیشترین حجم تولید است. مهم ‌ترین محصول به دست آمده از مس سیم‌ ها هستند. سیم‌ های الکتریکی در بسیاری از موارد مانند ژنراتورها، ترانسفورماتورها، خطوط انتقال، ساختمان ‌ها، خودروها و سیم‌پیچی موتورهای الکتریکی کاربرد دارند. از کاربردهای مهم غیرالکتریکی مس در ساختمان‌ ها می ‌توان به استفاده در لوله ‌ها و مخازن، سیستم‌ های تهویه و مصالح ساختمانی بام اشاره نمود. البته از مس در سایر زمینه ‌ها مانند شیرها و اتصالات، رادیاتور خودروها، کندانسورها، مبدل ‌های حرارتی، ضرب سکه، مهمات ‌سازی و سایر کالاها نیز استفاده می‌ شود.

با توجه به کاربرد گسترده مس در صنایع الکتریکی یا الکترونیکی و صنایع لوله کشی، انواع ضایعات مس اغلب به صورت سیم ‌ها و لوله ‌ها است. انواع معمول ضایعات مس شامل سوفاله های مسی و برنجی، ضایعات الکترونیکی، برخی فلزات گرانبها، کاتالیزورها، صفحات و دیگ‌ ها است. قراضه‌ های صنعتی مس شامل مواردی چون سیم، کابل، فولاد با روکش مسی، رادیاتورهای خودرو و پسماند حاصل از خردایش خودروها می ‌باشد. پسماندها و سرباره‌ های حاوی مس محصولات جانبی بسیاری از صنایع تولیدی هستند. نگرانی صنایع در ارتباط با مساله آلودگی و فشارهای وارده از سوی قوانین زیست محیطی موجب شده تا بازیافت مس از باطله‌ های حاوی مس نیز رو به گسترش باشد. علاوه بر این بازیابی مس از محلول ‌های خروجی حاصل از انحلال مس، کف و تفاله‌ ها، سرباره ‌ها، گرد و غبار، دوغاب یا لجن کارخانه‌ ها نیز صورت می‌ گیرد. بنابراین خرید انواع ضایعات مس می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

انواع ضایعات مس

خرید و فروش پرسودترین ضایعات مس

مهم ترین کشورهای خریدار ضایعات مس، کشورهای صنعتی و پیشرفته صنعتی مانند آمریکا، کره، ژاپن و غیره می باشد. ضایعات مس برای صادرات از دیگر صنایع کشور که بیشترین بازار فروش ضایعات مس در آنها قرار دارد می توان صنایع ذوب آهن، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها را نام برد. با توجه به مطالب گفته شده می توان دریافت که خرید و فروش ضایعات مس در ایران به علت هزینه بسیار مناسب بازیافت آن و نیز ارزان بودن قیمت آن و همچنین عدم استفاده از روش های سنتی در تولید آن بسیار مورد توجه قرار دارد. شرکت های مختلف به عنوان یکی از بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان ضایعات مس از ضایعات مس و ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به این صنعت می ‌باشند. این محصول با درجه کیفی مختلفی وارد بازار می شود و بر اساس کیفیت آن میزان فروش ضایعات مس فرق دارد. هرچه محصول از کیفیت بالاتری برخوردار باشد حجم فروش ضایعات مس نیز در بازار بیشتر می شود. بنابراین خرید پرسودترین ضایعات مس امروزه رونق زیادی در کشور ما بدست آورده است.

خرید و فروش ضایعات مس

خرید پرسودترین ضایعات مس کابلی

کابل و سیم های مسی دارای عمر مفید بالایی هستند و گاهی تبدیل شدن آنها به ضایعات سیم و کابل آنها گاهی تا سی سال نیز به طول می انجامد، از این رو قیمت ضایعات مس کابلی در بازار بالاتر از سایر ضایعات مس می باشد که البته کیفیت و خلوص بالای کابل های مسی در بالا بودن این قیمت مهم ترین دلیل می باشد. بنابراین خرید انواع ضایعات مس کابلی امروزه بسیار اهمیت دارد و به صورت روز افزون بر خرید و فروش آن افزوده می گردد.

حقایقی درباره‌ بازیافت مس

با توجه به این موضوع که تقریبا هر فلز، قابلیت بازیافت دارد، نرخ بازیافت كامل فلزات در حال حاضر در حدود 34٪ است. بنابراین می ‌توان نتیجه گرفت که در فرآیند بازیافت فلزات با چالش ‌هایی رو به رو هستیم. یکی از دلائل پایین بودن میزان بازیافت، مربوط به طراحی محصولات مختلف فلزی است. پیچیدگی رشد محصولات فولادی و استفاده از ترکیب مواد مختلف در فرآیند ساخت این محصول، باعث می‌شود که فرآیند بازیافت دشوار به نظر برسد. اما حقایقی درباره بازیافت مس وجود دارد که دانستن آنها برای بازیافت این نوع ضایعات بسیار ضروری است.

در این مقاله در مورد خریـد ضایعات مس به مطالبی اشاره نمودیم. سعی کردیم در مورد انواع ضایعات مس صحبت کرده و نکاتی را در مورد خرید و فروش این نوع ضایعات بیان کنیم. اشاره کردیم که با توجه به استفاده زیاد از کابل های مسی در صنعت، خریـد این نوع کابل های مسی نیز رونق زیادی دارد. در پایان نیز نکاتی را پیرامون بازیافت مس بیان کردیم.

حقایقی درباره‌ بازیافت مس

کدام محصولات با مس ساخته می شوند؟

اگر به اطراف خود نگاه کنید محصولات زیادی را مشاهده می کنید که با استفاده از فلز مس ساخته شده اند. انواع ظروف مسی موجود هستند که برای طبخ غذا مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به این موضوع که بسیاری از افراد متعقدند مس خاصیت درمانی دارد، استفاده از ظروف مسی طرفداران بسیار زیادی دارد. همچنین، سیم هایی که در اطراف ما قرار دارند و از آنها برای شارژ کردن وسایل الکترونیک و یا موارد دیگر استفاده می کنیم با استفاده از مس ساخته اند. کاربرد مس در زندگی انسان ها بسیار زیاد است و همین امر خرید انواع ضایعات مس را به یک کار پرطرفدار تبدیل کرده است. از کاربردهای دیگر مس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شیرآلات و اتصالات
  • رادیاتور اتومبیل
  • کندانسور
  • مبدل های حرارتی
  • ضرب سکه
  • مهمات ظروف و سایر کالاها

درجه خلوص مس چیست؟

زمانیکه صحبت از خرید انواع ضایعات مس می شود مسئله بسیار مهمی به عنوان درجه خلوص مس مطرح می گردد. بهتر است بدانید هر چقدر مسی که خریداری می کنید رنگ قرمز و روشن تری داشته باشد، به همان اندازه درجه خلوص آن بالاتر است و قیمتش نیز بالا می رود. اما اگر مس رنگ قهوه ای تیره داشته باشد بدین معناست که اکسید مس به وجود آمده است و در نتیجه خلوص آن پایین تر می آید. خلوص مس فاکتور بسیار مهمی در تعیین قیمت آن است.

درجه خلوص مس چیست؟

چرا باید برای خرید و فروش ضایعات مس اقدام کنیم؟

یکی از سوالاتی که همواره در این مسیر پرسیده می شود در این باره است که چرا باید برای خرید روز ضایعات مس اقدام کنیم. دلایل زیادی پشت این تصمیم قرار دارند که هر یک می توانند به نوعی بر زندگی اثر بگذارند. در ادامه به دلایلی که برای برای خرید روز ضایعات مس اقدام کنیم می پردازیم.

قویت پایه های اقتصادی

از جمله مواردی که باعث می شود خرید ضایعات مس مهم باشد تقویت پایه های اقتصادی است. مطالعات متعددی در این زمینه صورت گرفته است و همگی آنها به این موضوع اشاره می کنند صنعت بازیافت باید در هر کشوری وجود داشته باشد. بازیافت باعث می شود سالیانه میلیاردها دلار به بودجه کشور بازگردد و این مسئله می تواند برای تحکیم پایه های اقتصادی یک کشور بسیار مهم و اثرگذار باشد. بسیاری از کشورهای پیشرفته به این موضوع اشاره می کنند اگر صنعت بازیافت در کشورشان رونق نگرفته بود امروزه از بین رفته بودند. خرید ضایعات 13 آبان

ایجاد شغل های جدید در کشور

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود خرید ضایعات مس مورد توجه قرار گیرد ایجاد شغل های جدید در کشور است. برای اینکه این کار به صورت قانونی انجام شود باید مراکزی وجود داشته باشند که پاسخگوی نیازهای مردم باشند. در این شرایط، افرادی کار خود را آغاز می کنند و این مسئله می تواند معضل بیکاری را رفع نماید. صنعت بازیافت می تواند به استخدام میلیون ها نفر در سطح کشور کمک نماید و این مسئله بسیار ارزشمند است.

فرهنگ بازیافت

در کنار تمامی مواردی که در مورد خرید ضایعات مس به آن اشاره کردیم مسئله بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که افراد باید مد نظر قرار دهند. زمانی که افراد می آموزند محصولاتی را که به آن نیاز ندارند در بازیافت قرار دارند، به طور ناخودآگاه این حس در آنها تداعی می شود که تمامی محصولاتی که در اطراف آنها وجود دارند ارزشمند هستند و برای آنها زمان و هزینه زیادی صرف شده است. همچنین، آنها می آموزند زمانی که عمر چیزی به پایان برسد به معنای مرگ نیست و دوباره می توان با کمی تغییرات از آن استفاده نمود. این مسئله می تواند جامعه را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

خریدار انواع ضایعات مس

اگر به دنبال خریدار ضایعات مس هستید می توانید در اینترنت به جستجو بپردازید. کسب و کارهای زیادی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و شما می توانید مس های بازیافتی خود را به آنها بفروشید. این مرکز نیز در زمینه خرید ضایعات مس فعالیت دارد و خدمات گسترده ای را به مشتریان خود عرضه می دهد. برای اطلاع از خدمات و پروسه خرید ضایعات می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و مشاوره های تخصصی را از آنها دریافت کنید. خرید ضایعات اتابک

بهترین خریدار ضایعات مس در تهران

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد خرید ضایعات مس در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید با خرید مس صنعت بازیافت تقویت می گردد و همین امر باعث تزریق میلیاردها دلار به کشور می شود. از طرف دیگر، اینکار باعث اشتغال زایی می شود و بر فرهنگ مردم اثر می گذارد. برای خرید مس باید به درجه خلوص آن توجه داشته باشید. هر چقدر مس قرمزتر باشد به این معناست که درجه خلوص آن بالاتر است و این مسئله می تواند بر قیمت آن اثر بگذارد و آن را افزایش دهد.

Share this post

مطالب مرتبط